Filmy Maroko

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Maroko. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Acja filmu rozgrywa się w średniowiecznej Jerozolimie, w czasach wypraw krzyżowych. Orlando Bloom wciela się w postać Baliana, młodego Francuza, który straciwszy wszystko, odnajduje swoje przeznaczenie, honor i odkupienie w mężnej walce. Balian stawia czoła przytłaczającym siłom, by uratować swoich ludzi, wypełnić rycerskie dziedzictwo i zająć należne mu miejsce w historii.
Poetycka impresja z dramatycznej podróży Artura Rimbauda do Abisynii okraszona cytatami z jego wierszy.
Itto (Oumaima Barid), będąca w zaawansowanej ciąży, młoda Marokanka skromnego pochodzenia, przystosowała się do zamożności rodziny męża Amine (Mehdi Dehbi), z którym mieszka. Kiedy cieszyła się spokojem bez teściów, nadprzyrodzone wydarzenia pogrążyły kraj w stanie wyjątkowym. Coraz bardziej niepokojące zjawiska sugerują, że zbliża się tajemnicza obecność. Samotna, stara się znaleźć pomoc...


Halim jest krawcem zajmującym się szyciem tradycyjnych marokańskich kaftanów, których stworzenie wymaga niezwykłej pieczołowitości, wyczucia piękna, umiejętności i czasu. Wraz z żoną Miną prowadzą swój zakład i wiodą spokojne, pozornie szczęśliwe życie. Oboje jednak starają się odrzucić prawdę i żyć jak do tej pory. A prawda jest taka, że Halim jest gejem, a Mina powoli umiera na nowotwór. Sytuacja zmienia się wraz z pojawieniem się Youssefa, praktykanta, którego zatrudniają i którego zaczyna łączyć z Halimem coraz silniejsza więź uczuciowa. Maryam Touzani w niezwykły sposób pokazała wyjątkowo piękną więź między małżonkami, proces dojrzewania w małżeństwie oraz odkrywania swoich prawdziwych uczuć. A wszystko to pośród zjawiskowych tkanin, czarownych haftów i tradycyjnego rzemiosła, które niestety powoli odchodzi.
Rodzina spotyka się ponownie w Mansourii, starej niepodzielnej posiadłości rodzinnej na wzgórzu w Tangerze. Możliwość sprzedaży ogromnej działki deweloperowi uczyni z nich milionerów, jednak transakcja okazuje się bardziej skomplikowana, niż się spodziewano.

HLM Pussy

0,0
Amina (Leah Aubert), Djeneba (Médina Diarra) i Zineb (Salma Takaline) to trójka nierozłącznych nastolatek, które wpadają w gorący nastrój, gdy publikują w sieciach społecznościowych wideo, na którym identyfikują napastnika, który zaatakował jedną z nich. Film wywołuje publiczne oburzenie, a one będą musiały wybrać pomiędzy kontynuowaniem walki a poddaniem się presji.

Déserts

0,0
Długoletni przyjaciele, Mehdi (Fehd Benchemsi) i Hamid (Abdelhadi Talbi), pracują w agencji windykacyjnej. Podróżują swoim starym samochodem po wioskach wielkiego marokańskiego południa i dzielą pokoje dwuosobowe w obskurnych hotelach. Mają dokładnie ten sam rozmiar, te same garnitury i krawaty, te same buty. Płacą grosze, starają się grać twardo, aby zarobić pieniądze. Pewnego dnia na stacji benzynowej na środku pustyni parkuje przed nimi motocykl. Mężczyzna jest przykuty kajdankami do półki na bagaże i grozi. To Uciekinier. Ich spotkanie oznacza początek nieprzewidzianej i mistycznej podróży…
Na popularnych przedmieściach Casablanki, Hassan (Abdelatif El Mansouri) i Issam (Ayoub Elaid), ojciec i syn, żyją z dnia na dzień, łącząc niewielki ruch uliczny z lokalnym półświatkiem. Pewnej nocy otrzymują zadanie porwania mężczyzny. Potem zaczyna się długa noc w slumsach miasta...
Młoda marokańska reżyserka Asmae El Moudir chce odkryć, dlaczego na jej jedynym zdjęciu z dzieciństwa najpewniej wcale nie jest ona. Postanawia zbadać przeszłość i jej tajemnice, tworząc ręcznie robioną replikę dzielnicy Casablanki, w której dorastała. Zaczyna analizować historie opowiadane przez matkę, ojca i babcię na temat ich domu i kraju, powoli odkrywając kolejne warstwy oszustw i umyślnego zapomnienia, które ukształtowały jej życie. Trudno jest stawić czoła prawdzie, ale w tym czasem surrealistycznym filmie non-fiction El Moudir zaczyna wyciągać na powierzchnię to, co realne.
Sześciu byłych wojskowych broni konsulatu USA w Benghazi podczas ataku terrorystycznego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…